"מתישטותא"

נולדתי אומנם במאה ה 20, אבל את גילגול הפרפר שלי מגולם עשיתי במאה הנוכחית.


ב-2002 הגעתי לבית חולים אסף הרופא לעשות תפקיד אדמינסטרטיבי. באותה עת הגיע פאטש אדאמס האגדי לבית החולים, כאורחו של המוסד. פגשתי את האיש המקסים והצבעוני, שפתח את עידן הליצנות הרפואית בארץ , אז גם התחיל בית החולים להכשיר ליצנים רפואיים. אני עשיתי את הקורס השני בארץ, בבית החולים אסף הרופא.
מוריי הדגולים היו ונישארו, שלומי אלגוסי, פרופסור שבח פרידלר ועמירם אטיאס, כל אחד מהם אומן וליצן מוכשר כשלעצמו.
מאז הקורס, אני עוסק בליצנות רפואית באופן רצוף, גם בהתנדבות, בבתי חולים ובמוסדות שונים. אני בין הראשונים בארץ, שיצא ממחלקת הילדים בבית החולים ופנה לעשייה בכל המחלקות, מרפאות ואישפוזי יום. יש לי ניסיון רב ומגוון, בעבודה ובטיפול מול חולים ומאושפזים בא
וכלוסיות שונות.
אני מלמד ליצנות רפואית ומביא לקורס ולתלמידים הרבה מאוד מהתובנות והניסיון שלי. רבים מתלמידיי פונים לעיסוק בתחום, וממלאים בחיוך ושמחה מחלקות רבות בבתי החולים ובמוסדות אחרים בכל רחבי הארץ.
השכלתי במשך השנים להתאים את עבודתי הן כליצן והן כמורה למירקם האנושי הישראלי המגוון, שמאפיין גם את קהל התלמידים.
הליצנות הרפואית טומנת בחובה הרבה מאוד דברים, מעבר לעבודה מול החולה או המטופל בבית החולים. אותם ניתן ללמוד, להבין, להפנים, להטמיע, להציף וכמובן גם ליישם, בחיי היומיום שלנו כפרטים, במשפחה ובקהילה. היופי בליצנות הרפואית, שהיא מתאפשרת כמעט עבור כל אחד, בלי מאפיינים של גיל, מין, אופי, מעמד, עיסוק וכו.
במהלך השנים, גם לפני לימודיי הליצנות, השתלמתי והשכלתי בכמה תחומים הקשורים לנושא, זאת מתוך הבנה שלימוד הליצנות הרפואית, מעבר להיותו כלי טיפולי, הוא קובץ של תובנות לחיים טובים יותר.
למדתי ושיחקתי בתיאטרון קלאסי, בתיאטרון אימפרוביזציה. השתלמתי אצל ליצנים ידועי שם מאירופה וארה"ב.
למדתי ב 2006 הנחיית סדנאות יוגה צחוק אצל ד"ר אוטה לימנט. ב 2011 הוסמכתי על ידיי ד"ר מדן קטריה ההודי ממציא השיטה, להיות מורה למנחי יוגה צחוק. אני מאסטר מטפל ברייקי (רייקי 3) על ידיי שרה מתוקי.